ЗАТВЕРДЖУЮ:
Начальник відділу освіти
____________С.А.Лазебник
від ____________№ ______
СТАТУТ
ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
СТАНЦІЇ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
ДРУЖКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
м. Дружківка
Донецька область
1 частина
І. Загальні положення
1.1. ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ ДРУЖКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ знаходиться у міській комунальній власності.
Повне найменування: ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ ДРУЖКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Скорочена назва: СЮТ
1.2. Юридична адреса СЮТ:
84200, Донецька область, місто Дружківка, вул. Космонавтів, буд.40.
1.3. СЮТ має гербову печатку, штамп, ідентифікаційний номер, самостійний баланс і обслуговується Централізованою бухгалтерією при відділі освіти Дружківської міської ради.
1.4. Засновником (власником) закладу освіти є Дружківська міська рада (код ЕДРПОУ 04052761, юридична адреса: 84205, Донецька область місто Дружківка вулиця Соборна, будинок 16). Організаційна –правова форма: комунальна організація (установа, заклад).
1.6.Позашкільний навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, рішеннями виконкому Дружківської міської ради, а також цим статутом, який затверджує (вносить зміни) відділ освіти Дружківської міської ради Донецької області.
1.7. Головною метою СЮТ є задоволення потреб громадян, суспільства та держави у позашкільній освіті.
1.8.Головним завданням СЮТ є:
– виховання громадянина України:
- вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;
- виховання у гуртківців поваги до Конституції України, до народних звичаїв, традицій, національних цінностей України, а також інших націй та народностей;
- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців;
- задоволення потреб вихованців у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;
- пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих та талановитих вихованців;
- вдосконалення фізичного розвитку вихованців;
- організація дозвілля вихованців, пошук його нових форм;
- профілактика бездоглядності, правопорушень;
- формування здорового способу життя;
- здійснення інформаційно-методичної, організаційно-масової роботи.
1.9. Діяльність СЮТ впроваджується на підставі принципів:
- доступність позашкільної освіти громадянам України незалежно від:
-
- раси,
- кольору шкіри,
- політичних, релігійних та інших переконань;
-
- добровільність вибору форми позашкільного навчання і видів діяльності;
- правового і соціального захисту вихованців в їх прагненні до вільного різнобічного розвитку особистості.
1.10. Мова навчання і виховання у позашкільному навчальному закладі визначається Конституцією України і відповідним законом України.
1.11. СЮТ є профільним навчальним закладом і має напрямки діяльності:
- наукове-технічний;
- художньо-естетичний;
- спортивно-технічний.
ІІ. Організаційно-правові засади діяльності
СЮТ
2.1. СЮТ є юридичною особою і діє на підставі статуту, затвердженого відділом освіти Дружківської міської ради.
2.2 СЮТ проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову, навчально-тренувальну роботу.
2.3. СЮТ працює за річним планом роботи, погодженим із відділом освіти Дружківської міської ради.
ІІІ. Організація навчально-виховного процесу позашкільної освіти
3.1. Навчально-виховний процес у СЮТ здійснюється за типовими навчальними планами і програмами, що затверджуються центральними органами виконавчої влади («Програми з позашкільної освіти. Науково-технічний напрям», випуск 1, Київ, «Грамота»-2007 відповідно до листа Міністерства освіти і науки України за № 1/11 – 5303 від 18.07.2007 року). Це програми гуртків початкового технічного моделювання, моделювання іграшок-сувенірів, ракетомоделювання, судномоделювання, радіоелектронного конструювання, космічного макетування та моделювання.
3.2. Індивідуальне навчання у позашкільному навчальному закладі проводиться відповідно до порядку, затвердженого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
3.3. Середня наповнюваність гуртків у позашкільному навчальному закладі становить, як правило, 10 - 15 вихованців.
3.4. Прийом до позашкільного навчального закладу може здійснюватися протягом навчального року (в міру закінчення комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань) за бажанням вихованців, учнів, слухачів і за згодою батьків або осіб, які їх замінюють. Для зарахування учнів до спортивно-технічних гуртків потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань для занять у зазначених навчальних закладах
До СЮТ зараховуються вихованці, учні і слухачі, як правило, віком від 5 до 18 років.
3.5. Навчально-виховний процес у СЮТ здійснюється диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я) з використанням різних організаційних форм роботи: заняття гуртка, лекція, індивідуальне заняття, вікторина, змагання, навчально-тренувальні заняття, екскурсія, практична робота в майстернях.
3.6. Навчальний рік у СЮТ починається 1 вересня. Комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань здійснюється у період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання позашкільного навчального закладу. В канікулярні, вихідні та святкові дні позашкільний навчальний заклад може працювати за окремим планом, затвердженим керівником цього закладу. СЮТ створює безпечні умови навчання, виховання та праці.
3.7. Тривалість одного заняття гуртка (уроку) в СЮТ визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів і слухачів:
- віком від 5 до 6 років – 30 хвилин;
- віком від 6 до 7 років – 35 хвилин;
- старшого віку – 45 хвилин.
Короткі перерви між заняттями (уроками) є робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання і визначаються режимом щоденної роботи СЮТ.
3.8. Гуртки СЮТ класифікуються за трьома рівнями:
- початковий рівень – творчі об'єднання, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців, виявлення їх здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності;
- основний рівень – творчі об'єднання, які розвивають інтереси вихованців, учнів і слухачів, дають їм знання, практичні уміння та навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації;
- вищий рівень – творчі об'єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців, учнів і слухачів.
Відповідно до рівня класифікації визначаються мета і перспективи діяльності гуртків, груп та інших творчих об'єднань, їх чисельний склад, обирається програма.
3.9. СЮТ може організовувати проведення на своїй навчально-виховній базі виробничої та педагогічної практики учнів і студентів загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів.
3.10. СЮТ може організовувати роботу своїх гуртків, груп та інших творчих об'єднань у приміщеннях загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, навчально-виробничих комбінатів, підприємств, організацій, вищих навчальних закладів, наукових установ, на базі спортивних будівель і стадіонів відповідно до укладених угод із зазначеними закладами та установами.
3.11. СЮТ проводить інформаційно-методичну роботу, спрямовану на удосконалення програм, змісту, форм і методів діяльності гуртків, груп та інших творчих об'єднань.
У СЮТ можуть функціонувати методичні об'єднання за напрямами діяльності гуртків, груп та інших творчих об'єднань, що охоплюють педагогічних працівників певного професійного спрямування.
З метою вдосконалення системи навчання та виховання у СЮТ можуть створюватися методичні ради, комісії, до складу яких входять педагогічні працівники цього закладу та інші учасники навчально-виховного процесу.
Згідно з рішенням відділу освіти Дружківської міської ради на підставі відповідних угод СЮТ може надавати інформаційно-методичну допомогу педагогічним колективам, навчальним закладам регіону, молодіжним, дитячим, громадським організаціям.
3.12. СЮТ з метою визначення рівня практичної підготовки вихованців проводить організаційно-масову роботу у формі конференції, змагання, походу, екскурсії, навчально-тренувального збору.
ІV. Учасники навчально-виховного процесу
4.1. Учасниками навчально-виховного процесу в СЮТ є:
- вихованці;
- директор, завгосп;
- педагогічні працівники, спеціалісти, залучені до навчально-виховного процесу;
- батьки або особи, які їх замінюють;
- представники підприємств, установ та організацій, які беруть участь у навчально-виховному процесі.
- .Вихованці СЮТ мають гарантоване державою право на:
- здобуття позашкільної освіти відповідно до їх здібностей, обдарувань, уподобань та інтересів;
- добровільний вибір позашкільного навчального закладу та виду діяльності;
- навчання у декількох гуртках, групах та інших творчих об'єднаннях в одному позашкільному навчальному закладі;
- безпечні та нешкідливі умови навчання та праці;
- користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно - відновною та оздоровчою базою позашкільного навчального закладу;
- участь у різних видах навчальної та науково-практичної роботи, у конференціях, олімпіадах, спортивних змаганнях, виставках, конкурсах та інших масових заходах;
- представлення в органах громадського самоврядування позашкільного навчального закладу;
- вільне вираження поглядів, переконань;
- захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.
4.3.Вихованці СЮТ зобов'язані:
- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками; підвищувати загальний культурний рівень;
- дотримуватися морально-етичних норм;
- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;
- бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;
- дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку позашкільного навчального закладу.
4.4. Педагогічні працівники СЮТ мають право на:
- внесення керівництву позашкільного навчального закладу та органам управління освітою пропозицій щодо поліпшення навчально-виховного процесу, подання на розгляд керівництву позашкільного навчального закладу та педагогічної ради пропозицій про моральне та матеріальне заохочення вихованців, учнів і слухачів, застосування стягнень до тих, хто порушує правила внутрішнього трудового розпорядку, що діють у навчальному закладі;
- вибір форм підвищення педагогічної кваліфікації;
- участь у роботі методичних об'єднань, нарад, зборів, інших органів самоврядування позашкільного навчального закладу, в заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи;
- проведення в установленому порядку дослідно-експериментальної, пошукової роботи;
- вибір педагогічно обґрунтованих форм, методів, засобів роботи з вихованцями;
- захист професійної честі, гідності відповідно до законодавства;
- соціальне та матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні покладених на них завдань;
- об'єднання у професійні спілки, участь в інших об'єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.
4.5.Педагогічні працівники СЮТ зобов'язані:
- виконувати навчальні плани та програми;
- надавати знання, формувати вміння і навички з різних напрямів позашкільної освіти диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів;
- сприяти розвиткові інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей вихованців, учнів і слухачів відповідно до їх задатків та запитів, а також збереженню здоров'я;
- визначати мету та конкретні завдання позашкільної освіти вихованців, учнів і слухачів, вибирати адекватні засоби їх реалізації;
- здійснювати педагогічний контроль за дотриманням вихованцями морально-етичних норм поведінки, правил внутрішнього трудового розпорядку позашкільного навчального закладу, вимог інших документів, що регламентують організацію навчально-виховного процесу;
- дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність вихованця, учня і слухача, захищати його від будь-яких форм фізичного, психічного насильства; виховувати своєю діяльністю повагу до принципів загальнолюдської моралі;
- берегти здоров'я вихованців, учнів і слухачів, захищати їх інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;
- виховувати повагу до батьків, жінки, старших за віком, до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу України;
- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;
- вести документацію, пов'язану з виконанням посадових обов'язків (журнали, плани роботи тощо);
- виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
- дотримуватися вимог статуту позашкільного навчального закладу, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку та посадові обов'язки;
- брати участь у роботі педагогічної ради позашкільного навчального закладу;
- виконувати накази і розпорядження керівника СЮТ, органів державного управління, до сфери управління яких належить заклад.
4.6.Керівники гуртків СЮТ працюють відповідно до розкладу занять, затвердженого його керівником.
4.7.Обсяг педагогічного навантаження у СЮТ визначається керівником закладу згідно із законодавством і затверджується відділом освіти Дружківської міської ради.
Перерозподіл навантаження або зміна педагогічного навантаження протягом навчального року здійснюється керівником позашкільного навчального закладу у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачаються робочим навчальним планом, а також за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.