ІСТОРІЯ СТАНЦІЇ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
Міська Станція юних техніків була заснована у 1971 році. Вона була розміщена на базі школи №8 у центрі міста. Першим директором Станції юних техніків з 1971року був призначений Єлагін Аркадій Дмитрович, який, на той час, працював вчителем трудового навчання у школі №8. Додатково він був керівником «Ракетомодельного гуртка». Все життя Аркадій Дмитрович присвятив розвитку дитячої технічної творчості в місті Дружківка. Кращі моделі ракетної техніки вихованців гуртка, експонувались на виставках ВДНГ України, та нагороджувались дипломами вищих ступенів. За високі досягнення на педагогічній ниві Аркадій Дмитрович був нагороджений знаком «Відмінник народної освіти УССР». Розкрити творчий потенціал дитини,зацікавити її роботою у гуртку-справа нелегка але це добре виходило у Аркадія Дмитровича, і як результат багато вихованців СЮТ зараз працюють у галузі авіаконструювання та ракетобудування. Один із учнів Архипов Борис працює зараз на Станції керівником гуртка та з успіхом продовжує справу свого вчителя.
За час роботи Станції юних техніків з 1971-1998 рік працівникам СЮТ двічі приходилось переїздити з приміщення в друге приміщення з метою покращення умов праці. Тривалий час міська СЮТ знаходилась у полу підвалі по вулиці Космонавтів № 26.
В цей же час на станції працюють гуртки:
- Авіамодельний, керівник Носачев Володимир Дмитрович;
- «Юний електротехнік», керівник Пешек Олександр Степанович;
- «Фото і кіно гурток», керівник Бринько Віктор Григорович;
- «Радіоконструкторський», керівник Лозовський Борис Борисович;
- «Охота на лис», керівник Зіменков Юрій;
- «Ракетомодельний», керівник Єлагін Аркадій Дмитрович;
- «Радіоелектроники», керівник Карпіков Генадій Володимирович.
Першим методистом СЮТ була Лозовська Алла Миколаївна керівник декоративно-прикладного гуртка. З 1980-2002 методистом СЮТ була Кушнарьова Віра Іларіонівна, керівник гуртка початкове технічне моделювання.
Керівник авіамодельного гуртка Носачев Володимир Дмитрович працював з самого початку заснування СЮТ. Діти-гуртківці приймали участь в обласних і республіканських змаганнях. Кращі з них: - Ананьін Олексій, Д’яконов Вячеслав, Беліков Сергій стали висококваліфікованими спеціалістами в різних галузях, але і зараз полюбляють займатися авіа моделюванням.
Пешек Олександр Степанович – керівник гуртка «Юний електротехнік» працював біля 20 років. Діти цього гуртка успішно виступали на обласних змаганнях по складанню електросхем.
Карпіков Генадій Володимирович – керівник гуртка «Радіоелектрики», спочатку був талановитим та успішним гуртківцем, а після навчання став керівником гуртка. У гуртку була цікава та творча робота. Діти успішно приймають участь в обласних і республіканських змаганнях.
Бринько Віктор Григорович працював більше 20 років. «Фото і кіно гурток» був дуже цікавим для дітей напрямком роботи.
У 90-х роках у СЮТ були філії у школі пос. Донськой і у новому приміщенні по вулиці Парижської Комуни.
В час «перебудови» СЮТ з’єдналась з КЮТ (клуб Юного техніка метизного заводу) і стала розташовуватись у приміщенні КЮТ.
Це з’єднання сталося у 1998 році. 3 липня 1998 року директором СЮТ став Братищенко Ігор Федорович. Він став керувати об’єднаним новим колективом. В цей час на станції юних техніків працювали гуртки:
- «Авіамоделювальний», керівник Носачев Володимир Дмитрович;
- «Судномоделювання», керівник Братищенко Олег Федорович;
- «Радіоконструкторський», керівник Пешек Олександр Степанович;
- «Планерний», керівник Ананьін Олексій ;
- «Ракетомоделювальний», керівник Єлагін Аркадій Дмитрович;
- Авіамоделювальний», керівник Адамов Константин Дмитрович;
Методистом СЮТ була призначена Кушнарьова Віра Іларіонівна, керівник гуртка початкове технічне моделювання. У лютому 2010 році педагогічний колектив СЮТ пройшов атестацію педагогічних закладів на достатній рівень.
На міжнародній науково-практичній конференції «Психолого-педагогічні засади профільного навчання та профорієнтаційної роботи: досвід, тенденції, перспективи» 02 листопада 2010 року педагоги СЮТ представляли позашкільний заклад міста Дружківки. На виставці конференції були презентовані три авторських роботи у електронному та печатному варіантах з теми «Методика профорієнтаційної роботи з вихованцями у позашкільній освіті» (автори – Братищенко Ігор Федорович, Братищенко Олег Федорович та Архипов Борис Євгенович), а також була представлена модель легендарного корвета «Вітязь».