Професія - дизайнер
Дизайнер - одна з найбільш престижних і високооплачуваних професій на сьогоднішній день. Ще б пак, хто як не дизайнери роблять наше життя красивішим. А економити на красі мало кому хочеться. Поняття «дизайн» можна застосувати до будь-якого виду людської діяльності. Саме тому дана професія існує в такому розмаїтті видів: дизайнер поліграфії (створення макетів, верстка), фітодизайнер (озеленення будинків та офісів, створення зимових садів), ландшафтний дизайнер (благоустрій територій), дизайнер інтер'єрів (благоустрій квартир і офісів, підвищення функціональності і якісного рівня інтер'єрів), веб-дизайнер (створення сайтів, банерів), дизайнер одягу (втілення актуальних тенденцій моди), фуд-дизайнер (створення гарних зображень страв для різних меню і кулінарних книг), дизайнер принтів на одяг і т. д. Про те, що являє собою ця професія, розповідає Надія Осадченко, художник-дизайнер компанії модного одягу.
Необхідні якості:
- оригінальний, нетрадиційний погляд на ситуацію, предмети;
- наявність образного мислення;
- вміння бачити готовий продукт цілком;
- комунікабельність;вміння слухати і чути запит клієнта;
- креативність - вміння підходити до будь-якої задачі творчо, генерувати ідеї;
- посидючість - іноді доводиться по кілька разів переробляти одне і те ж;
- працьовитість - необхідна постійна практика, тільки так може відточувати майстерність;
- терпіння - навіть у разі невдачі не варто опускати руки, потрібно йти вперед, незважаючи ні на що, долаючи всі перешкоди на своєму шляху.
Обов'язки: Безпосередньо залежать від того, в якій сфері і в якій компанії працює дизайнер, але можна виділити кілька основних:
- аналіз потреб клієнта;
- розробка ідеї і концепції;
- підготовка ескізів, макетів;
- узгодження з клієнтом проміжних результатів роботи, при необхідності зміна концепції з урахуванням його побажань;
- втілення проекту в життя.
Що приваблює: Дизайнер допомагає людям побачити красу в звичайних, здавалося б, речах, робить їх життя більш яскравим, комфортним, радісною. У той же час і сам він, реалізуючи свої здібності і таланти, отримує від цього задоволення. Він здатний впливати на бажання і настрій людей (наприклад, дизайнер реклами, упаковки, фуд-дизайнер, дизайнер глянцевих журналів) і навіть формувати їх думку в тих чи інших питаннях. Можливість спілкуватися з творчими людьми надає додаткові сили і допомагає розширити свій професійний вибір. Чим більшою цілеспрямованістю, працездатністю і терплячістю володіє дизайнер, тим більше у нього можливості стати відомим і популярним (особливо в світі реклами, дизайну одягу, меблів).
Плюси і мінуси: Дизайнер може працювати не тільки в офісі, але і вдома, на власному комп'ютері, на якому будуть встановлені необхідні програми. Будь-яка помилка в дизайні не фатальна - її завжди можна виправити. У дизайнера є можливість бачити результат своєї роботи, отримувати естетичне задоволення від процесу.
Тепер про мінуси. Найчастіше творчий процес сильно обмежений - фінансовими, тимчасовими, ідейними рамками. Не завжди можна орієнтуватися на політ фантазії, найчастіше доводиться робити так, як вважає за потрібне клієнт або начальник.
До чого потрібно бути готовим: Вибираючи професію дизайнера, потрібно бути готовим до того, що дизайн - складна, копітка, буденна робота. У неї ніхто не застрахований від творчих криз, ідейного виснаження. Іноді доводиться робити роботу в авральному режимі. Потрібно також враховувати, що область дизайну досить суб'єктивна: те, що вважає за краще один, не обов'язково сподобається іншому. Тому критерії оцінки роботи сильно ускладнені.
Джерело: http://cikaveproprofesii.blogspot.com/2012/04/blog-post.html