ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА СЮТ
Гурток "Космічного макетування і моделювання"
Керівник гуртка Братищенко Ігор Федорович
Онлайн-заняття гуртка 13.01.21
Тема заняття "Ознайомлення із світом професій у космонавтики"
У нашій державі свято 12 квітня має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України». Наша країна запустила в космос понад 150 ракет-носіїв і 375 космічних апаратів. Україна здолала космос ще в 1997 році.
Зараз існують три основні спеціальності космонавтів:
Космонавт-випробувач. Це пілот космічного корабля. Його завдання пілотування літального апарату, зліт, посадка, координація роботи всіх систем і дій екіпажу. Космонавти-випробувачі набираються серед військових льотчиків..
Космонавт-інженер. Він обслуговує технічні системи корабля, координує перед – і після – польотну підготовку літального апарату, бере участь у розробці і випробуванні нових технічних систем. Під час польоту виконує всі необхідні ремонтні роботи.
Космонавт-дослідник. Він відповідає за стан здоров’я членів екіпажу, проводить експерименти, досліджує поведінку живих організмів в умовах невагомості. Космонавти-дослідники обов’язково включаються до складу тривалих експедицій.
Специфіка роботи космонавтом:
Кандидатам в космонавти потрібно написати заяву з проханням прийняти в загін і прикласти до нього характеристику з військової частини. Після попередньої оцінки претендентів, кращих викликають на очні випробування. До речі, до стану здоров'я космонавтів випробувачів пред'являють найстрогіші вимоги: ідеальний зір, відсутність хронічних захворювань і шкідливих звичок.
Особисті якості:
- лідерство
- впевненість у собі та своїх силах
- готовність до надзвичайних ситуацій
перспективи професії космонавта:
Космонавти вважаються державними службовцями, тому отримують заробітну плату відповідно до затверджених ставок. Плюс надбавки і премії, що виділяються відомством, до якого прикріплений загін. На час польотів, з кожним космонавтом заключається контракт, в якому чітко обумовлені його обов'язки на борту і сума грошової винагороди за їх успішне виконання.
Профільна освіта: Вимоги до кандидатів вища медична або біологічна освіта, наявність власних наукових праць. У ідеалі захищена, або підготовлена до захисту, кандидатська дисертація.
Додатково: Професія космонавта ще років 30-40 тому була межею мрій всіх школярів - всі хотіли повторити подвиг Юрія Гагаріна і здійснити політ навколо Землі. Час минув, але професія не втратила популярності.
Де готують космонавтів в Україні?
Щоб стати космонавтом, найкраще закінчити профільний вуз за фахом «космонавтика», «біологія» або «фізика». В Україні всього три вузи готують космонавтів: Національний авіаційний університет та Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" в Києві, і Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" в Харкові.
ПРОФЕСІЇ АВІАЦІЇ ТА КОСМОНАВТИКИ В УКРАЇНІ: ПЕРСПЕКТИВИ ВИБОРУ
Авіація та космонавтика – професії майбутнього та стратегічно важливі сфери для кожної держави. Цивільні авіаперельоти, повітряна обороноздатність країни, військова авіація та космічні розробки – це питання, які перебувають у веденні авіакосмічної індустрії. Не секрет, що в даний момент у світовій авіації робе більш ніж 56 мільйонів людей. Пілоти й бортпровідники, інженери й механіки, диспетчери й керівники польотів – саме ці авіаційні спеціальності найбільш затребувані в авіакомпаніях різних країн світу.
Плюси роботи в авіації та космонавтиці:
- престижність;
- висока оплата праці;
- можливість подорожувати та розвивати коло ділових знайомств;
- привабливий соціальний пакет;
- ранній вихід на пенсію.
Ризики професії:
- висока відповідальність;
- відсутність права на помилку;
- робота, пов'язана із фізичним та моральним стресом.
Чи потрібНо говорити про те, що сьогодні авіакосмічна сфера стрімко розвивається. Щорічно авіаконструктори та інженери представляють сучасні моделі пілотованих та безпілотних літальних апаратів, а космічні фахівці освоюють нові закони та простори Всесвіту. Зрозуміло, що рушійною силою цих процесів є компетентні фахівці. Напевно тому, немов угадуючи майбутнє, уже сьогодні набирають популярність такі космічні професії, як інженер орбітальних станцій, авіаційний та космічний психолог, проектувальник скафандрів і т.д. Якщо Ви зважилися та чітко впевнені у своєму виборі - тоді вперед!