У К Р А Ї Н А ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
вул. Батюка, 25, м. Слов’янськ, Донецька обл., 84116, е-mail: ukrdocttdu@ukr.net Код ЄДРПОУ 35127913
24.02.2020 № 01-29/29 на № _____від ________
Керівникам структурних підрозділів освіти міських рад, райдержадміністрацій, органам управління освітою об’єднаних територіальних громад, військово-цивільних адміністрацій, керівникам закладів позашкільної освіти науково-технічного напряму
Про проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»
 
Шановні колеги! Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва повідомляє, що на виконання наказу директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 03.01.2020 № 2/163-20 ОД «Про затвердження Плану обласних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2020 рік (за основними напрямами позашкільної освіти)» з метою підвищення майстерності учнівської молоді та керівників гуртків спортивно-технічного профілю з 17 березня по 17 квітня 2020 року у місті Слов’янськ на базі Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва відбудеться обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (далі – Виставка-конкурс). Виставка-конкурс проводитиметься відповідно до Інструктивно-методичних рекомендацій, що додаються.
На експонати подаються наступні документи: заявка, паспорт, етикетка, технічний опис експонату, фотографія. Документи подаються без скорочень та абревіатур. Зміст папки подається в друкованому (за адресою: м. Слов’янськ, вул. Батюка 25, Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва) та електронному (ukrdocttdu@ukr.net) вигляді. Роботи, які не відповідають вимогам та не мають супроводжуючих документів, на Виставку-конкурс не приймаються. Експонати на обласну Виставку-конкурс подаються за адресою: м. Слов’янськ, вул. Батюка 25, Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва, або м. Слов’янськ, «Нова пошта», відділення № 4 (з кур’єрською доставкою). Термін подання – до 16 березня 2020 року. Витрати на відрядження педагогічних працівників для доставки експонатів на Виставку-конкурс здійснюються за рахунок організації, що відряджає. Проїзд маршрутним таксі № 7, 9, 9-а або тролейбусом № 7 від автовокзалу або залізничного вокзалу до кінцевої зупинки «Ринок «Лісний». Додаткова інформація за телефоном 050-65-52-724 (Андросова Вікторія Миколаївна).

Додаток: 1 прим. на 7 арк. Директор Ігор БОРИСЕНКО Андросова Вікторія Миколаївна 050-65-52-724

Додаток до листа директора Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва 24.02.2020 № 10-29/29 Інформаційно-методичні рекомендації щодо умов проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

1. Загальні положення 1.1. III (обласний) етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (далі – Виставка-конкурс) проводиться відповідно до Положення про Всеукраїнські відкриті заходи із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості серед дітей та учнівської молоді, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.11.2017 № 1468, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.12.2017 за № 1471/31339, з метою: творчого, духовного та інтелектуального розвитку дітей, залучення до технічної творчості учнівської молоді; популяризації та пропаганди науково-технічної творчості; пошуку та підтримки обдарованих дітей; підвищення ролі технічної творчості у системі закладів позашкільної освіти.

2. Місце та час проведення

2.1. Виставка-конкурс проводиться щорічно у місті Слов’янськ на базі Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва.

2.2. Експонати на Виставку-конкурс подаються за адресою: м. Слов’янськ, вул. Батюка 25.

2.3. Термін подання експонатів – до 16 квітня 2020 року.

3. Учасники Виставки-конкурсу

3.1. До участі у Виставці-конкурсі запрошуються вихованці (учні) закладів позашкільної, загальної середньої, професійної освіти та інших закладів освіти.

3.2. Виставка-конкурс проводиться за двома віковими категоріями: молодша – 6–10 років; старша – 11–18 років включно.

4. Умови проведення Виставки-конкурсу

4.1. Виставці-конкурсу передують міські або районні виставки-конкурси.

4.2. На Виставку-конкурс представляються роботи вихованців, які зайняли призові місця на міських або районних виставках-конкурсах.

4.3. Роботи, які брали участь в попередніх виставках до участі у Виставці-конкурсі не допускаються.

4.4. Виставка-конкурс проводиться за розділами (кількість експонатів в розділах обмежена):

Розділ 1. Прилади та обладнання

Радіотехнічні та радіоелектронні діючі моделі приладів оригінальної конструкції, електронні вимірювальні прилади, вдосконалені блоки живлення, регулятори напруги та струму, освітлювальна техніка, мініатюрні моделі та макети верстатів і промислового обладнання (до 2 робіт).

Розділ 2. Ігри та іграшки з елементами електротехніки

Зразки саморобних ігор та іграшок, які відрізняються від існуючих оригінальністю задуму, новизною конструкції та художньому вирішенню задачі (до 4 робіт).

Розділ 3. Техніка майбутнього

Макети та моделі космічних кораблів, ракетоносіїв, систем спостереження, стартових установок, космодромів; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки; техніка історичної серії (до 2 робіт).

Розділ 4. Спортивно-технічне моделювання

Моделі суден, ракет, авіаційні та автомобільні моделі (найпростіші, діючі та моделі копії) (до 10 робіт).

Розділ 5. Архітектура та будівництво

Макети та проекти всіх видів споруд, будівель, будівельних комплексів, фрагментів вулиць та міської забудови, залізничних вокзалів та ін. з елементами ландшафту або без них (до 2 робіт).

4.5. Всього на Виставку-конкурс подаються не більше 20 робіт.

4.6. Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва має право використовувати експонати в експозиціях інших виставок.

5. Документація

5.1. На роботи подаються наступні документи: заявка на участь у Виставці-конкурсі (додаток 1); паспорт експонату (додаток 2); етикетка на експонат (додаток 3); технічний опис експонату, який складається з викладення принципу його роботи, призначення розробки, її відмінність від аналогу, а також конкретне застосування цієї розробки у відповідній галузі. До опису додаються блок-схеми, принципові, електричні й кінематичні схеми, короткий опис роботи даних схем, інструкції по експонуванню (підготовка експонату до роботи, порядок вмикання та детальний опис роботи з експонатом, в разі потреби – опис методики проведення вимірів, дослідів. і т. ін., характерні несправності та засоби їх усунення); фотографії експонатів у форматі JPG, JPEG, 200-300 dpi, розмір файла не більше 5 Мб. Ім’я файла, який містить зображення, має відповідати назві роботи та ПІБ автора, наприклад (робота Трактор, Іванов Іван. jpg).

5.2. Документи подаються без скорочень та абревіатур. Зміст папки подається в друкованому та електронному вигляді.

5.3. Роботи, які не відповідають вимогам та не мають супроводжуючих документів, на Виставку-конкурс не приймаються.

5.4. Кращі роботи обласної Виставки-конкурсу представляються до Українського державного центру позашкільної освіти для участі в IV етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», де створюється постійно діюча експозиція, яка діє протягом року.

6. Вимоги до експонатів та розробок

6.1. Розміри експонатів не повинні перевищувати 40 см х 40 см х 40 см (за виключенням моделей ракет – висотою до 90 см та авіамоделей – шириною до 90 см) та важити не більше 5 кг, і відповідати технічним, естетичним і експозиційним вимогам.

6.2. Експонати повинні відповідати правилам, вимогам і нормам техніки безпеки.

6.3. Прилади та пристрої, які працюють від автономних джерел живлення, повинні бути забезпечені ними і мати з'єднувальні елементи, а також напис, що застерігає від вмикання їх в мережу 220 В.

6.4. Експонати, які працюють від мережі 220 В, повинні мати вмикачі із зазначенням положення "Ввімкнено" та клему для заземлення.

6.5. На всіх електрифікованих експонатах мають бути встановлені запобіжники відповідних номіналів.

6.6. Експонати, які працюють на паливно-мастильних матеріалах, хімічних реактивах і стисненому газі, транспортуються в окремій тарі з відповідними попереджувальними написами і дотриманням правил техніки безпеки при їх перевезенні.

7. Визначення та нагородження переможців

7.1. Роботи оцінюються з кожного розділу експозиції згідно з критеріями оцінювання: У розділах: «Архітектура та будівництво» та «Техніка майбутнього»: оригінальність конструкції; трудомісткість виготовлення експонату; відповідність вимогам ергономіки та дизайну. У розділах: «Прилади та обладнання», «Ігри та іграшки з елементами техніки»: доцільність розробки експонату; оригінальність ідеї (конструкції); складність приладу (конструкції); трудомісткість виготовлення експонату; дієздатність експонату; виконання вимог правил техніки безпеки; відповідність вимогам ергономіки та дизайну. У розділі: «Спортивно-технічне моделювання»: відповідність моделей класам та категоріям; якість виготовлення.

7.2. Автори робіт, які набрали найбільшу кількість балів, нагороджуються дипломами Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва відповідних ступенів.

7.3. Керівники гуртків, які підготували переможців та призерів Виставки-конкурсу, нагороджуються грамотами Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва. Інформаційно-методичні рекомендації щодо умов проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» підготовлені відділом спортивно-технічної роботи Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва.

Завідувач відділу Вікторія АНДРОСОВА

Методист відділу Вікторія ШЕСТОПАЛОВА

Додаток 1 до Інформаційно-методичних рекомендацій щодо умов проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість – тобі, Україно!"

 

№ з/п Розділ Назва роботи Назва закладу, гуртка Прізвище, ім’я автора Вік учасника Примітка

З А Я В К А

на участь у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість – тобі, Україно!"

від _______________________________________________________ (повна назва закладу позашкільної освіти)

№ з/п Розділ Назва роботи

Назва закладу, гуртка

Прізвище, ім’я автора

Вік учасника

Примітка М.П. Директор закладу позашкільної освіти _______________ ______________________ (підпис)

 

Додаток 2 до Інформаційно-методичних рекомендацій щодо умов проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість – тобі, Україно!"

П А С П О Р Т

представленого експонату Назва експонату (розробки)

____________________________________________ _______________________

Розділ_______________________________________________________________

Техніка виконання, матеріал____________________________________________

____________________________________________________________________

ПІБ (авторів)_________________________________________________________

Вікова категорія______________________________________________________

Назва гуртка_________________________________________________________

Організація чи заклад, де працює гурток__________________________________

____________________________________________________________________

Поштова адреса з індексом____________________________________________

Прізвище, ім’я та по-батькові керівника гуртка, тел. _______________________

____________________________________________________________________

Електронна адреса та телефон закладу___________________________________

____________________________________________________________________

М.П. Директор закладу позашкільної освіти _______________

______________________ (підпис)

 

Додаток 3 до Інформаційно-методичних рекомендацій щодо умов проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість – тобі, Україно!"

Етикетка на експонат

Розмір етикетки 10х4 см

Назва роботи ____________________________

Автор, вік _______________________________

Заклад __________________________________

Керівник _______________________________

close